Impreza Oktoberfest
Impreza Oktoberfest

Czy wiesz jak zorganizować imprezę w stylu Oktoberfest?
W poniższym wpisie przedstawiamy sprawdzone pomysły na niezapomnianą imprezę - pełną piwa i bawarskiego klimatu!Oktoberfest to bawarskie święto z długą tradycją. Pierwsze dożynki chmielne odbyły się już w 1810 roku. Początkowo świętowano w październiku, później – zapewne ze względu na pogodę - przeniesiono imprezę na początek września. Zwykle Oktoberfest odbywa się na świeżym powietrzu, warto więc dobrze wybrać termin, aby pogoda i nam sprzyjała. Jeśli chcemy zorganizować Oktoberfest na własnym podwórku, sięgnijmy po najlepsze pomysły, najsmaczniejsze jadło i, oczywiście, najprzedniejsze piwo. Nieodzowne jest przebranie w typowy, ludowy bawarski strój. My proponujemy kostium Bawarczyka i Bawarki.


Tak przebrani gospodarze witają przybywających gości. W czasie prawdziwego Oktoberfest pochód otwierający festiwal prowadzi zwykle figura w habicie mnicha z kuflem w dłoni. Jeśli chcemy, możemy taką osobę postawić przy drzwiach, aby w zabawny sposób zabawiała nadchodzących gości. Przyda się tu ktoś z poczuciem humoru, może umiejący na poczekaniu wymyślać rymowanki np. miłych gości witamy, piwa w bród nalewamy!Kiełbaska, precle i piwo!

Menu na Oktoberfest nie jest skomplikowane. Świetnie sprawdzą się pyszne pieczone kiełbaski z grilla lub z ogniska, soczysta karkówka, do tego posypane makiem czy sezamem precle, świeży wiejski chleb, a dla szczególnych smakoszy można przygotować golonkę w kapuście. Dla bardziej delikatnych podniebień i wybrednych gości warto dodać warzywne sałatki.
Najważniejszy jest jednak trunek. Podczas monachijskiego Oktoberfest najlepsze browary prześcigają się w prezentowaniu swoich produktów. My, na naszej imprezie, też postawmy na jakość, nie ilość. Niech goście mają okazję degustować najsmaczniejsze, różnorodne piwa i delektować się ich smakiem. Koniecznie w kuflach! Zawczasu zadbajmy o to, aby mieć ich dostateczną ilość. Bez kufli Oktoberfest się nie liczy!

 Muzyka, gry i zabawy na Oktoberfest

Klimat podczas imprezy w stylu Oktoberfest powinien być nieskrępowany i pełen poczucia humoru. Pomoże w tym bawarska muzyka. Kapele grające na Oktoberfest w Monachium cieszą się wielką popularnością, spróbujmy więc naśladować styl tego spotkania.

https://www.youtube.com/watch?v=_s44K8rkPRE

W repertuarze mamy też własne, śląskie utwory, które świetnie sprawdzą się na domowym Oktoberfest. Możemy wybrać takie muzyczne propozycje.


https://www.youtube.com/watch?v=rbop2IK0F3I

Aby goście bawili się jeszcze lepiej, warto zorganizować dla nich gry na świeżym powietrzu. Może to być rzucanie kółkiem do celu. Zawodników ustawiamy na jednej linii. Ich zadanie to trafienie kółkiem we wkopany w ziemię kijek. Na pewno będzie się też podobało strzelanie z bicza. Tu wygrywa ten, kto również trafi w cel. Można także na drewnianych stołach budować domki z kart. To zadanie dla cierpliwych gości. Na pewno rozbawi wszystkich konkurs na najlepszy lub najśmieszniejszy toast. Panie mogą z kolei skakać na skakance. Ta, która zbierze najwięcej oklasków albo najdłuższej będzie skakała – wygrywa. Polecamy też bieg w workach i jodłowanie.

Taki Oktoberfest na pewno będzie bardzo udany, a gospodarze i goście jeszcze przez długie tygodnie będą wspominać to miłe spotkanie!

Promocje
Baner z napisem HAPPY BIRTHDAY 30 urodziny
Baner z napisem HAPPY BIRTHDAY 30 urodziny
15,11 zł 12,09 zł
szt.
Kubki złote 355ml
Kubki złote 355ml
10,36 zł 8,29 zł
szt.
Słomki papierowe kropki turkusowe
Słomki papierowe kropki turkusowe
13,94 zł 11,15 zł
szt.
Serwetki 30 urodziny
Serwetki 30 urodziny
9,59 zł 7,67 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl