Impreza firmowa / integracyjna
Impreza firmowa / integracyjna

W poniższym wpisie dowiesz się jak dobrze zorganizować imprezę firmową gdzie wszyscy pracownicy bardzo dobrze będą się integrować.

 

Udana impreza firmowa

Zorganizowanie imprezy firmowej tematycznej lub imprezy integracyjnej nie musi być trudne i kosztowne. Wystarczy znajomość celu, jaki chcemy osiągnąć i dobry pomysł. Wiadomo, że takie spotkanie firmowe na gruncie prywatnym pozwoli pracownikom lepiej się poznać, wzmacnia i poprawia relacje pomiędzy nimi – a co za tym idzie, sprawia, że w pracy jest lepsza atmosfera. Bezsprzecznie przekłada się to także na jakość wykonywanych obowiązków i jest korzystne dla rozwoju firmy.

 


Bardzo ważny jest wybór terminu imprezy firmowej. Najlepszy będzie piątek wieczorem. Każdy może spokojnie się bawić, nie myśląc o tym, że następnego dnia musi iść do pracy. Jednocześnie nie zabieramy pracownikom weekendu, tak dla nich cennego ze względu na kontakt z rodziną czy bliskimi.  Najważniejsze jest jednak to, aby takie spotkanie nie było przymusowe. Warto najpierw wybadać nastroje i dowiedzieć się, czy pracownicy wyrażają chęć brania udziału w imprezie firmowej. Dobrze będzie wysłać maile z zapytaniem lub po prostu przeprowadzić anonimową ankietę. Oprócz osiągnięcia założonych wcześniej celów, takie wydarzenie powinno sprawiać przyjemność zarówno przełożonym, jak i podwładnym.


Prezenty zawsze mile widziane

Ludzie lubią być obdarowywani i obdarowywać. Jak wiadomo, zadowolony pracownik chętnie opowie znajomym o swojej firmie i jest jej żywą reklamą. Skoro on dobrze się w niej czuje i świetnie się mu w niej pracuje, to może warto także sięgnąć po jej produkty. Dlatego zadbajmy, aby podczas imprezy firmowej nasi pracownicy otrzymali dobrej jakości upominki firmowe w prezencie dla siebie i bliskich. Sprawdzą się praktyczne rzeczy, takie jak parasolki, kubki, lniane czy płócienne torby na zakupy, długopisy, breloki do kluczy, notesy. Niech używają ich nie tylko pracownicy, ale także ich rodzina i znajomi!


Dobrym pomysłem podczas imprezy firmowej jest zabawa loteryjna, która pozwala poznać się pracownikom z bardziej prywatnej strony. Każdy przecież ma jakieś hobby, którym może się podzielić z innymi.


Prosimy, aby każdy z gości wykonał lub przygotował na imprezę integracyjną drobny upominek, którym obdaruje inną osobę. Mogą to być np. własnoręcznie upieczone ciasteczka, fotografia pejzażu w ramce, ulubiona herbata, jakiś drobiazg wykonany hand made. Wszyscy wrzucają swoje wizytówki do prezentów, a następne do dużego, szklanego wazonu. Osoba prowadząca imprezę firmową losuje wizytówkę i prezent. Obdarowujący opowiada obdarowanemu parę słów o sobie, np. jestem głównym księgowym, ale po godzinach zajmuję się robieniem domowych nalewek. I właśnie jedną z nich chciałbym podarować koleżance.


Dzięki tej zabawie można odkryć wśród pracowników i kadry zarządzającej wiele zaskakujących talentów. Kto mógł wiedzieć np. że prezes jest prywatnie instruktorem jazdy na nartach i teraz chętnie poświęci popołudnie, aby nauczyć nas zgrabnie poruszać się na ośnieżonym zboczu.


Grunt to wyobraźnia, ale pod kontrolą

Tematyczne spotkanie firmowe
pozwoli zaszaleć z wyobraźnią, ale i w tej sprawie warto poprosić o pomoc pracowników. Zanim zorganizujemy imprezę firmową, przeprowadźmy wśród nich ankietę i zapytajmy, czy chcieliby wcielić się w rolę gwiazd kina...


wybrać na poligon...

a może pożeglować na morze?

Może się tak zdarzyć, że pracownicy będą mieli własne sugestie. Warto zostawić dla nich miejsce w naszej ankiecie. Mogą się tam pojawić Hawaje...

 

albo propozycje historyczne...

 

Mając takie informacje, bez trudu dopasujemy do całości wydarzenia menu, muzykę i znajdziemy odpowiednie zabawy dla gości na imprezie firmowej lub integracyjnej.


Rodzinny piknik

Nie wszystkie imprezy firmowe muszą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach i gronie. Może warto, gdy pogoda sprzyja, zorganizować dla swoich podwładnych rodzinny piknik firmowy? Jego tematem mogą być np. modne ostatnio gry planszowe, wspólne gotowanie na świeżym powietrzu (kuchnia molekularna, impreza wegetariańska, grillowanie), gry typu paletki, ping-pong, podchody. Dzięki takiej niewymuszonej, swobodnej formie zabawy i pracownicy, i ich rodziny mogą poznać się lepiej. Jeśli zobaczymy naszego dyrektora noszącego z czułością swoją córkę na barana, bynajmniej nie ujmie mu to autorytetu, a doda ludzkich cech. A takie podejście zawsze ułatwia późniejszą komunikację podczas pracy.

 

Promocje
Świeczki Kraina Lodu
Świeczki Kraina Lodu
11,82 zł 9,46 zł
szt.
Miseczki plastikowe ZŁOTE 18cm (10szt.)
Miseczki plastikowe ZŁOTE 18cm (10szt.)
11,62 zł 9,30 zł
szt.
Konfetti Kraina Lodu 34g
Konfetti Kraina Lodu 34g
11,82 zł 9,46 zł
szt.
Złote serwetki (20 szt.)
Złote serwetki (20 szt.)
7,65 zł 6,12 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl